Jeździsz bezpiecznie? W Link4 to docenią

Home » Brak Kategorii » Jeździsz bezpiecznie? W Link4 to docenią

Znana marka ubezpieczeniowa będzie śledzić swoich klientów. Po co i czy to dozwolone? Uspokajamy, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, a kierowcy mogą na tym zyskać.

Czy ubezpieczenie OC pojazdu może kosztować mniej niż dotychczas? Wygląda na to, że wkrótce będzie to możliwe. Na niższą składkę mają szansę odpowiedzialni i rozważni uczestnicy ruchu drogowego. Jak donosi Plus Biznesu, Link4 przygotowuje się do wprowadzenia innowacyjnego rozwiązania, jakiego nie wykorzystuje dotychczas żadna firma działająca na polskim rynku ubezpieczeń.

Samochody wybranych klientów ubezpieczonych w Link4 wyposażone zostaną w specjalne urządzenia monitorujące jazdę. Będą one śledzić sposób prowadzenia pojazdu. Zmierzą prędkość i zarejestrują sposób wykonywania manewrów na drodze. Wszystko po to, by ocenić, czy dany kierowca zachowuje się bezpiecznie i nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Na podstawie zebranych danych ubezpieczyciel zadecyduje, którzy klienci mogą otrzymać niższą składkę OC z tytułu bezpiecznej jazdy.

Cytowany przez Puls Biznesu Konrad Owsiński, dyrektor pionu ubezpieczeń biznesowych w Link4, wyjaśnia, że firma rozpoczęła właśnie pilotaż nowego rozwiązania. Na początek urządzenia monitorujące zamontowane zostaną w samochodach należących do flot firmowych. Specjalny program motywacyjny będzie zachęcał kierowców do zachowywania ostrożności.

Jeśli rozwiązanie się przyjmie, zostanie przetestowane na kolejnych grupach ubezpieczonych. Będą to prawdopodobnie młodzi kierowcy oraz osoby rzadko prowadzące samochód. Śledzenie ich poczynań na drodze pozwoli wprowadzić zniżki w polisach dla młodych, bezpiecznie jeżdżących klientów oraz opracować stawki OC zależne od liczby przejeżdżanych rocznie kilometrów.

Link4 działa na rynku ubezpieczeń typu direct, czyli oferowanych przez Internet i telefon. Marka została w 2014 roku kupiona przez lidera polskiego rynku ubezpieczeń, firmę PZU. Prestige Finanse ma ubezpieczenia Link4 w swojej ofercie.

Artykuł dostępny jest na stronie Pulsu Biznesu.

Comments are closed

Ubezpieczamy

Troszczymy się o zdrowie i mienie naszych klientów.

Rozliczamy

Terminowo załatwiamy sprawy księgowe i podatkowe.

Doradzamy

Wskazujemy rozwiązania idealnie pasujące do potrzeb.

Edukujemy

Uczymy, jak mądrze zabezpieczać życie i majątek.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz Politykę Prywatności |   Projekt: You'll Marketing & Branding