OC komunikacyjne – oprócz ceny liczy się jakość

Home » Brak Kategorii » OC komunikacyjne – oprócz ceny liczy się jakość

Bezpośrednia likwidacja szkody, assistance, holowanie samochodu – to niektóre usługi, oferowane przez ubezpieczycieli w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto wziąć je pod uwagę, szukając polisy dla siebie.

Każdy posiadacz pojazdu musi wykupić ubezpieczenie OC. Kierowcy planujący wykupienie polisy, kierują się przede wszystkim ceną. Najlepiej, by była jak najniższa, skoro i tak muszę się ubezpieczyć – to powszechny tok rozumowania.

Jak wynika z raportu portalu Bankier.pl „Najlepsze oferty OC dla Kierowców”, przeprowadzonego w listopadzie 2014 r., porównywanie ofert wielu towarzystw pod kątem ceny opłaca się. Propozycje ubezpieczycieli są obecnie bardzo zróżnicowane. Jak donoszą autorzy raportu, w skrajnym z analizowanych przypadków rozbieżność między najtańszą a najdroższą ofertą wyniosła prawie tysiąc złotych.

Niska cena nie zawsze jednak zapewni spokój. Analitycy Bankier.pl zwracają uwagę na dodatkowe korzyści, jakie oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach obowiązkowego OC. Warto porównać oferty również pod kątem jakości. Co otrzymamy w pakiecie oprócz gwarancji odszkodowania? Czy możemy liczyć na pomoc fachowców na miejscu zdarzenia? Czy nasz samochód zostanie bezpłatnie odholowany? A może otrzymamy auto zastępcze na czas naprawy?

W pakiecie OC standardem stało się już darmowe assistance. Warto jednak pamiętać, ze dotyczy ono sytuacji powypadkowych, nie zaś awarii, jak rozładowanie akumulatora czy przebita opona.

Powszechną usługa oferowaną w ramach assistance pakietu OC jest holowanie pojazdu po wypadku. Oferty różnią się jedynie co do tego, czy samochód odholujemy we wskazane przez nas miejsce, czy jedynie do najbliższego warsztatu lub serwisu. Warto sprawdzić, czy w ramach danej oferty kierowca i pasażerowie również mogą liczyć na transport do miejsca, do którego odstawiony zostanie ich pojazd.

W niektórych przypadkach holowania można uniknąć, jeśli uda się usprawnić auto na miejscu zdarzenia. Fachowcy dokonują wówczas drobnych napraw, które nie przekraczają ustalonego w polisie budżetu lub czasu.

Niestety w niewielu towarzystwach otrzymamy auto zastępcze na czas naprawy naszego pojazdu. Nawet jeśli taka usługa jest w ofercie, auto przyznawane jest na krótki czas, np. 24 godziny.

W niektórych towarzystwach możemy liczyć na bezpośrednią likwidację szkody. Oznacza to wypłatę odszkodowania wyłącznie w ramach kontaktu z własnym, zwykle sprawdzonym ubezpieczycielem, a więc potencjalnie także w krótszym czasie.

Przypomnijmy, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego umożliwia wypłatę odszkodowania poszkodowanym w wypadku lub kolizji, spowodowanej przez ubezpieczonego. Z polisy tej wypłacane jest odszkodowanie, jeśli np. samochód i jego kierowca ucierpieli w wypadku, którego sprawca ma nieubezpieczony pojazd lub zbiegł. Warto wiedzieć, że samochody poruszające się po polskich drogach bez ważnego OC, jeżdżą po nich nielegalnie. Za brak tej polisy obowiązują wysokie grzywny. W 2014 r. podstawowa kara wynosiła 3360 zł.

Pełna treść raportu portalu Bankier.pl „Najlepsze oferty OC dla Kierowców” do pobrania tutaj.

Comments are closed

Ubezpieczamy

Troszczymy się o zdrowie i mienie naszych klientów.

Rozliczamy

Terminowo załatwiamy sprawy księgowe i podatkowe.

Doradzamy

Wskazujemy rozwiązania idealnie pasujące do potrzeb.

Edukujemy

Uczymy, jak mądrze zabezpieczać życie i majątek.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz Politykę Prywatności |   Projekt: You'll Marketing & Branding